Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 220 санкции за сообраќајни прекршоци изминатиот викенд

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (08/09/10.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 220 возачи, меѓу кои 164 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 24 мерки за возење под дејство на алкохол, 18 санкциии за управување без возачка дозвола, 11 мерки за непрописно паркирање…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

More from ВестиMore posts in Вести »