Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд, температурата до 12 степени

Денес, вторник, 12 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 13 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »