Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 14 степени

Денес, среда, 13 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можност за врнежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, четврток, 14 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »