Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и променливо облачно, температурата до 14 степени

Денес, четврток, 14 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне можност за повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, петок, 15 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »