Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 16 степени

Денес, петок, 15 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, сабота, 16 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со повремен локален слаб дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »