Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 17 степени

Денес, сабота, 16 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидро мтеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, недела, 17 март во Битола времето ќе биде променливо облачно, во попладневните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »