Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 17 степени

Денес, недела, 17 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можност за дожд во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, понеделник, 18 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен до северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »