Press "Enter" to skip to content

Ангела Ристевска втора, Јаков Мицевски петти во “GS“ на “Дарданиа куп“ Косово

Двајца млади скијаќи на ски клубот Пелистер од Битола се натпреваруваа на патеките на на хомологираната патека на скијачкиот центар Арџена во Косово се одржа првата меѓународна детска трка ФИС Дарданија Куп во дисциплината гранслалом (ГС) каде се натпреваруваа 27 натпреварувачи од 4 земји во две возрасни групи, У14 и У16.Во женската категорија во возрасната група У-14 Ангела Ристевска, го освои 2 место во “GS“, Јаков Мицевски, 5 место. За утре се закажани двете трки во слаломот FIS Children.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »