Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 16 степени

Денес, понеделник, 18 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, вторник, 19 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Температурата во Битола до 13 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »