Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со појава на мала облачност, температурата до 13 степени

Денес, среда, 20 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 21 март во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »