Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 16 степени

Денес, четврток, 21 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 22 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »