Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува

Денес, петок, 22 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 23 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »