Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 17 степени

Денес, сабота, 23 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, недела, 24 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »