Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 19 степени

Денес, недела, 24 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, понеделник, 25 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »