Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 12 степени

Денес, вторник, 26 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 27 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.  Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »