Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: син нападнал и со остар предмет повредил татко, во средно училиште приведена 18 годишна ученичка за марихуана

На 26.03.2024 во 01.50 часот во СВР Битола, 54- годишен жител на Битола пријавил дека на 25.03.2024 околу 21.30 часот бил физички нападнат од неговиот син, кој употребил и остар предмет и му нанел повреди. За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

На 25.03.2024 во 13.00 часот во средно општинско училиште во Битола, полициските службеници на СВР Битола лишиле од слобода 18 – годишна ученичка од ресенско затоа што кај неа била пронајдена и одзмена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

More from ВестиMore posts in Вести »