Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 19 степени

Денес, среда, 27 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, четврток, 28 март, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно со врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, повремено силен ветер  од југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »