Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 20 степени

Денес, четврток, 28 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево. Ќе дува умерен до засилен западен до југозападен ветер. Максималната температура во Битола до 20 степени.

Утре, петок, 29 март во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »