Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 23 степени

Денес, петок, 29 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, сабота, 30 март, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »