Press "Enter" to skip to content

Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) носител на листата во “5-ката“ на коалицијата “Европски фронт“

Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) ќе биде носител на пратеничката листа во Изборната единица 5 како дел од коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ соопшти лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по потпишувањето на коалицискиот договор со Движењето на Турците на Македонија за правда и демократија.

Лидерот на ДУИ го промовираше Села како носител на пратеничка листа уште пред да биде официјализирана соработката со Алијанса на Албанците во рамките на коалицијата „Европски фронт“. 

More from ВестиMore posts in Вести »