Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со појава на облачност, температурата до 25 степени

Денес, недела, 31 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со појава на облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, понеделник, 1 април, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »