Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со умерена облачност, температурата до 27 степени

Денес, понеделник, 1 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, вторник, 2 април, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно. Преку денот претежно сончево. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »