Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 21 степен

Денес, вторник, 2 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, среда, 3 април, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »