Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички напад и каснување од куче скитник

На 01.04.2024 во 22.00 часот во СВР Битола, С.А. (19) од Битола пријавил дека на ул.„Прилепска” бил физички нападнат од исто так 19 годишник од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 01.04.2024 во 12.00 часот во СВР Битола, К.К. (20) од Битола пријавил дека на паркинг од Комплекс „Нов пазар” бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »