Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 20 степени

Денес, среда, 3 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, четврток, 4 април, во Битола времето че биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »