Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: кај спортската сала приведени тројца млади луѓе за марихуана

На 02.04.2024 во 18.20 часот полициски службеници од СВР Битола во градскиот парк кај спортската сала „Боро Чурлевски“ лишиле од слобода три лица на возраст од 22, 24 и 28 години сите од Битола.

При преглед, кај нив е пронајдена марихуана.

По документирање на настанот, ќе следува соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »