Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 22 степени

Денес, четврток, 4 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите наУправата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, петок, 5 април, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »