Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 26 степени

Денес, сабота, 6 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температатурата во Битола до 26 степени.

Утре, недела, 7 април во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. На повеќе места ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температатурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »