Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 27 степени

Денес, среда, 10 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, четврток, 11 април, во Битола времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »