Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: двајца битолчани, еден во Битола друг во Кравари, пријавиле физички напади

На 13.04.2024 во 19.38 часот во СВР Битола П.П. (47) од Битола пријавил дека на ул.„Леринска” бил физички нападнат од 27 годишно лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
 
На 13.04.2024 во 12.50 чaсот во СВР Битола Х.Ѓ. (18) од Битола пријавил дека во објект во село Кравари бил физички нападнат од лице кој употребило тврд предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
More from ВестиMore posts in Вести »