Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно, температурата до 17 степени

Денес, понеделник, 22 април во Битола времето ќе биде умерено облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, вторник, 23 април, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »