Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со врнежи од дожд, температурата до 14 степени

Денес, вторник, 23 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеолошки работи времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, среда, 24 април во Битола времето ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »