Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени дожд, температурата до 17 степени

Денес, сабота, 4 мај, во Битола според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, недела, 5 мај во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 21 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »