Press "Enter" to skip to content

КК Пелистер започнува со претпродажба на влезници, заедно со дрес, дуксер и ранец, во канцеларијата во спортската сала

КК Пелистер ги известува битолчани, своите симпатизери и верни навивачите дека в четврток од 18:30 часот во клупската канцеларија во спортската сала “Боро Чурлевски“ во Битола ќе биде отворена претпродажбата на билети за натпреварот од полуфиналната серија од плеј-офот против Работнички.-Купете билет за натпреварот и оригинален дрес на КК Пелистер за 1.300 денари.

-Купете билет за натпреварот и дуксер на КК Пелистер за 1.800 денари.

-Купете билет за натпреварот и ранец на КК Пелистер за 800 денари.

Продажбата на билети за третиот натпревар од плеј-офот меѓу КК Пелистер и КК Работнички по цена од 100 денари ќе се врши во спортската сала „Боро Чурлевски“ на денот на одигрување на натпреварот (петок, 10 мај во 18:30 часот).

More from КомерцијаMore posts in Комерција »