Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: на 14 годишно момче му се слошило и починало во Крстоар

На 12.05.2024 во 16.45 часот во СВР Битола, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 15.30 часот во атар на село Крстоар, битолско, на малолетник од Битола му се слошило и паднал.

Потоа бил пренесен во Клиничка болница Битола, каде што лекар констатирал смрт без траги на насилство.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

More from ВестиMore posts in Вести »