Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ново апсење за марихуана, овој пат 21 годишен битолчанец

На 16.05.2024  во 18.30 часот на ул.„Смилевски конгрес” во Битола, полициски службеници од СВР Битола   лишиле од слобода 21 годишник од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот, против негоќе биде поднесенсоодветен поднесок.