Press "Enter" to skip to content

Во Битола топло со мала до умерена облачност, температурата до 27 степени

Денес, сабота, 18 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, недела, 19 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.  Температурата во Битола до 26 степени.