Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Денес, понеделник, 20 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне можност за нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, вторник, 21 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.