Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: битолчанец нападнат во летна бавча на Шеталиште

На 25.05.2024  во 05.40 часот во СВР Битола М.В.Г.(29) од село Горно Оризари, битолско пријавил дека во летна бавча од угостителски објект, лоциран на Градското шеталиште во Битола, бил физички нападнат од друго лице  од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.