Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, петок, 31 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеорологија, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 26 степени. UV=6.

Утре, сабота, 1 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени.  UV=7.