Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 31 степен, UV=8

Денес, вторник, 4 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=8.

Утре, среда, 5 среда, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7