Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со умерена до повремено зголемена променлива облачност

Денес, среда, 5 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со умерена до повремено зголемена променлива облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до југозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

Утре, четврток, 6 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7