Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 29 степени

Денес, четрток, 6 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  Максималната температура во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, петок, 7 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 29 степени. UV=8.