Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 32 степени, UV=8

Денес, сабота, 8 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени. UV=8.

Утре, недела, 9 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 33 степени.  UV=8