Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево и многу топло со умерена облачност, температурата до 34 степени, UV=8

Денес, понеделник, 10 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне можност за краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 34 степен. UV=8.

Утре, вторник, 11 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 34 степен. UV=8.