Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени, UV=9

Денес, вторник, 11 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=9.

Утре, среда, 12 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умеренветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 34 степени. UV=9

More from ВестиMore posts in Вести »