Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, UV=9

Денес, среда, 12 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=9.

Утре, четврток, 13 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8