Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 17 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.
Максималната температура во Битола до 31 степен. UV=8.

Утре, вторник, 18 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Максималната температура во Битола до 32 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »