Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=9

Денес, петок, 21 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност со слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 37 степени. UV=9.

Утре, сабота, 22 јуни, во Битола времето ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 38 степени. UV=9.