Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 34 степени

Денес, недела, 23 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне можност за појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 24 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8